Dopóki dziecko nie zacznie się wiercić, wstawać i raczkować, dopóty możemy go bezpiecznie kłaść na łóżku, czy dywanie. Jednak trzeba go w czymś położyć, żeby czuło się bezpieczniej. Najlepsze są specjalne gniazdka dla małych dzieci.

Czy niemowlaki lubią leżeć w gniazdkach?

gniazdko dla niemowlakaNoworodki i niemowlęta z pewnością lubią wszystko co miękkie i ciepłe. Lubią też być ciasno owijane, bo nie kontrolują swoich ruchów. Ponadto mała ilość miejsca przypomina im warunki jakie panowały w ostatnich miesiącach w brzuchu mamy, więc kojarzy im się to z bezpieczeństwem. Noworodka i niemowlaka możemy położyć na podłodze, czy łóżku do momentu kiedy nie zacznie się wiercić i próbować raczkować. Jednak nie może on bezpośrednio leżeć na jakimś podłożu, bo może to być dla niego niebezpieczne. Gniazdko dla niemowlaka jest świetnym rozwiązaniem dla każdego dziecka w tym wieku, ponieważ możemy w nim kłaść dziecko w każdym miejscu. Gniazdko jest wykonane z miękkich materiałów, które są bezpieczne dla tak małych dzieci. Ma ono wiele zastosowań, dlatego jest tak popularne wśród rodziców. Może ono służyć jako miejsce do spania w łóżeczku, gdyż dziecko czuje, że jest otulone z każdej strony przyjemnym materiałem. Jeżeli chcemy dziecko położyć na kanapie, to koniecznie trzeba to zrobić w gniazdku, ponieważ jego podwyższone brzegi stanowią barierę nie do pokonania dla tak małego dziecka. Jeżeli chcemy, aby maluszek czuł się komfortowo w trakcie zimowego spaceru i było mu ciepło, to także do głębokiego wózka możemy go włożyć w gniazdku. 

Dzieci bardzo lubią leżeć w gniazdkach, bo dają im poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Posiadają one ściągacze w dolnej części, które po ściągnięciu zacieśniają gniazdko, tworząc mniejszy rozmiar. Dzięki temu nawet bardzo małe dziecko będzie się w nim czuło dobrze.