Żyjemy w czasach, kiedy popularnie są stosowane przeróżne środki chemiczne w żywności. Jest ona dodawana już na etapie uprawy, więc kupując warzywa z niewiadomego pochodzenia, musimy się liczyć, że mogą one posiadać szkodliwe substancje.

Rodzaje ekologicznej żywności

żywność ekologiczna hurtowniaPochodzenie produktów spożywczych ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, a szczególnie zdrowia naszych dzieci. Jeżeli chcemy, aby od najmłodszych lat spożywały tylko zdrowe i sprawdzone produkty, to albo musimy je sami produkować, albo korzystać ze sprawdzonych źródeł. Jeżeli interesuje nas żywność ekologiczna hurtownia z takimi produktami mieści niemalże w każdym dużym mieście, gdyż zainteresowanie taką żywnością z roku na rok sukcesywnie rośnie Coraz więcej osób zwraca uwagę na to co je i dokładnie przegląda etykiety na produktach spożywczych. Ekologiczna żywność pochodzi z certyfikowanych upraw, które podlegają ścisłym i dość częstym kontrolom ze strony sanepidu i instytucji odpowiadających za kontrolę jakości. Tylko najwyższej jakości produkty są dopuszczane do obrotu, dlatego też kupując produkty ekologiczne mamy pewność, że do ich wytworzenie nie użyto żadnych środków chemicznych. Są one w pełni bezpieczne i możemy je kupić na targach z ekologiczną żywnością, w hurtowniach, lub sklepach z naturalnymi produktami. Każdy taki produkt ma widoczne oznakowanie, że pochodzi z ekologicznej uprawy. Jeżeli kupujemy w hurtowni, to jednorazowo musimy zakupić większą ilość, ale w przypadku dużej rodziny, nic się nie zmarnuje.

Do najpopularniejszych rodzajów ekologicznej żywności zaliczamy jajka, mleko, wszelkie warzywa i sezonowe owoce, które rosną w naszych warunkach klimatycznych. Dostaniemy także ekologiczne zioła, które są hodowane bez zastosowania pestycydów.