Systemy gaszenia pożarów to w dzisiejszych czasach rzecz dość powszechna i niemal konieczne wyposażenie wielu budynków nowej generacji. Wiele z pomieszczeń kryje bardzo cenne rzeczy które łatwo mogłyby zostać pochłonięte przez ogień i to właśnie temu należy zapobiec w na początku.

Serwery i ich wymagające gaszenie

gaszenie serwerowniW nowoczesnych budynkach jakie się dziś buduje podstawą bezpieczeństw jest instalacja odpowiedniego systemu służącego do gaszenia pożarów w razie ich powstania. Taki system musi się uruchamiać automatycznie i być w pełni sprawny bez przerwy. Istnieje wiele różnego rodzaju sposobów na ugaszenie ognia, były one wynajdowane i udoskonalane na przestrzeni lat przez wielu specjalistów i na podstawie niezliczonych doświadczeń z najgorętszym z żywiołów. W zależności od potrzeb jakie wykazuje nasz budynek i nasza firma, należy się zastanowić nad najodpowiedniejszym wyborem systemu, który najlepiej spełni nasze oczekiwania w tymże temacie. Istnieje wiele wymagających odpowiedniego traktowanie elementów wyposażenia pomieszczeń, ale mało które są tak wymagające jak komputery i serwery. Gaszenie serwerowni to jeden z najbardziej wymagających sposobów pozbywania się ognia, ten delikatny sprzęt po kontakcie z wodą lub innymi płynami zostałby zniszczony. W takich przypadkach stosuje się gaszenie gazami, wspaniały i niezawodny sposób walki z żywiołem ognia. Niegdyś halony, a aktualnie różne inne gazowe mieszanki takie jak FE-36, czy FM-200, pozwalają na bezpieczną i bezawaryjną ochronę serwerów przed zapłonem. 

Zastosowanie gazu pozwala na bezpieczne ugaszenie ognia i przede wszystkim,  nie uszkadza samego sprzętu serwerowni, co jest zdecydowaną zaletą i pozwala zaoszczędzić miliony w przypadku ewentualnego powstania nieszczęśliwego pożaru w naszym budynku.

Kategorie: Technologia