Niemal każda osoba niepełnosprawna porusza się na wózku inwalidzkim, większość z nich na tradycyjnym, ale są też inne ich formy i warto rozważyć zakup niektórych modeli. Mowa tu o pojazdach inwalidzkich zasilanych elektrycznie, dzięki czemu osoba niepełnosprawna nie będzie musiał używać siły mięśni.

Zakup nowoczesnego skutera inwalidzkiego

elektryczny skuter inwalidzkiNa niepełnosprawności cierpi nie tylko ciało, ale także psychika osób nią dotkniętych. Czasem w jednej chwili kończy się życie towarzyskie, a nawet możliwość samodzielnego zrobienia zakupów czy też dłuższego spaceru. I właśnie z myślą o takich osobach skonstruowano skutery inwalidzkie, które są nie tylko funkcjonalne i komfortowe, ale przede wszystkim w stu procentach bezpieczne. Ma na to wpływ zainstalowanie pasów bezpieczeństwa, ale także bardzo mocnych i niezawodnych, hydraulicznych hamulców tarczowych. Ich zaletą jest fakt iż sprawdzają się na każdego rodzaju nawierzchni i niezależnie od pogody. Elektryczny skuter inwalidzki to pojazd, który ma bardzo pojemny akumulator, w związku z czym możliwe jest przejechanie nawet osiemdziesięciu kilometrów na jednym ładowaniu. To bardzo duża i odpowiada mnie więcej odległości dzielącej Kraków i Zakopane. Jeżeli chcemy kupić tego rodzaju pojazd inwalidzki warto skorzystać z oferty internetowych sklepów medycznych, gdyż mają one najbardziej bogaty i zróżnicowany asortyment. W ofercie niektórych z nich znajdziemy również skutery używane, lecz tylko te, których stan jest bardzo dobry.

Zakup skutera elektrycznego może w znacznym stopniu poprawić komfort funkcjonowania osoby niepełnosprawnej, niezależnie od płci. Bowiem ich obsługa nie wymaga siły fizycznej, a jedynie przyswojenia kilku podstawowych funkcji, co zajmie nie więcej niż kilkadziesiąt minut.