Każde przedsiębiorstwo zajmujące się lakiernictwem, meblowym czy samochodowym, musi zagwarantować swoim pracownikom optymalne warunki do pracy. Miejsce i stanowisko, dzięki któremu bez większego problemu specjalista będzie w stanie wykorzystać swoje umiejętności do profesjonalnego wykonania swojego zadania, bez nieestetycznych zacieków, błędów w powłoce lakierniczej, czy widocznych drobinek kurzu.

Filtry węglowe w ścianie lakierniczej

filtr węglowy do lakierniKażda hala lakiernicza, w której każdego dnia rozpylane są duże ilości rozpuszczalnika i farby, wymaga wydajnego systemu wentylacyjnego. Co więcej taki system nie tylko powinien być wstanie oczyszczać na bieżąco powietrze, którym oddychają pracownicy, ale również oczyszczać miejsce pracy i powierzchnie malowane czy lakierowane. Wykorzystanie odpowiednich filtrów to krytyczny moment budowy hali i wyboru ściany lakierniczej. Profesjonalny i wydajny filtr węglowy do lakierni to podstawa pozwalająca na stosunkowo długą i bezawaryjną pracę, która nie będzie wymagała wielu przerw na konserwację. Oczyszczanie powietrza z groźnych zanieczyszczeń to niezwykle ważny problem w utrzymaniu efektywnej i bezpiecznej pracy. Niewystarczająca wentylacja spowoduje, że nagromadzony rozpuszczalnik będzie realnie groził wybuchem. Nie zapominając, że będzie również destrukcyjnie wpływał na zdrowie i komfort naszych pracowników. 

Wykorzystanie profesjonalnych rozwiązań filtracyjnych to niezbędna kwestia, którą należy rozwiązać planując budowę hal lakierniczych. Wydajny przepływ powietrza, przystosowany do gabarytu planowanej produkcji, wraz z zachowaniem wymaganych norm czystości przy wykorzystaniu filtrów najwyższej jakości, to podstawa stabilnej działalności firmy lakierniczej. Przedsiębiorstwa, które oferuje profesjonalną usługę i solidne wykonanie.