Rynek wymaga doskonałego dostosowania się do nowinek technicznych. Produkty, aby zostać kupione, muszą zachęcać konsumenta swoim atrakcyjnym wyglądem. Dopełnieniem nowoczesnego designu, są z pewnością etykiety cyfrowe. Bardziej estetyczne, o nietypowych kształtach, pozwalających na kojarzenie w mig z konkretnym produktem. To rzecz niezwykle ułatwiająca marketing konkretnego asortymentu.

Praca nad cyfrowymi etykietami

etykiety cyfroweZwykle do wykonania tego rodzaju etykiet, wykorzystywany jest druk CHD. Dzięki temu gwarantowana jest wysoka jakość  nadruku, szybkość wykonania oraz stosunkowo niskie koszty. To rozwiązanie może się więc sprawdzić nawet przy niewielkich nakładach. W ten sposób mogą zostać wykonane naklejki, a także mokapy, nawet na materiałach niestandardowych, np. na foliach czy papierach metalizowanych. Ważna jest tu również dowolność kształtu etykiety- przy tradycyjnych maszynach, należałoby użyć wykrawarki, która umożliwiała mocno ograniczony zakres kształtów.  W przypadku etykiet cyfrowych, możliwe jest również personalizowanie wzorów- na kilkanaście zamówionych, każdy może być inny. Warto również wspomnieć o niezwykłym nasyceniu kolorów, który przy wcześniej wspomnianym tradycyjnym druku, byłby niemożliwy do uzyskania. Przy etykietach cyfrowych można również stosować metodę zabezpieczania laminatem. Zwykle wykonane przez grafików ankiety, są dostarczane klientom na roli dostosowanej do drukarek TTR. Jest to dość dużym ułatwieniem. Poza tym mnogość możliwości, jaką daje ta technika etykietowania towarów, umożliwia ich lepszą reklamę oraz bardziej tematyczne dostosowanie do produktu.

Etykieta jest niezwykle ważna na etapie pozycjonowania marki. Dzięki temu klient łatwo skojarzy towar z etykietą, będzie ona dla niego wyjątkowo atrakcyjna, przez co chętniej sięgnie po towar na sklepowej półce. Etykiety cyfrowe tworzą więc pole do  popisu dla kreatywnych grafików, marketingowców oraz innych speców od reklamy, pozwalając na urzeczywistnienie nawet najbardziej abstrakcyjnych pomysłów na etykiety produktów.