Kiedy wreszcie udało mi się zakończyć budowę domu, wiedziałem, że czas podjąć decyzję o wyborze metody ogrzewania. Nie byłem jednak przekonany co do konwencjonalnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem gazowym lub za pomocą pieca. Co prawda, chciałem mieć kominek, ale jeśli chodzi o ogrzewanie całego domu to musiałem postawić na ekologię.

Promiennik elektryczny to nowy trend eko

promienniki elektryczneMoja małżonka Patrycja dużo czytała o nowoczesnej technologii, która pozwala w ekologiczny i energooszczędny sposób ogrzać sporą przestrzeń. Okazało się, że promienniki elektryczne zapewniają bardzo dobrą temperaturę. Są świetnym rozwiązaniem, bo nie grzeją powietrza. Należy o tym pamiętać, zwłaszcza, że suche, gorące powietrze może podrażniać błony śluzowe. Kolejną sprawą jest wspomniana oszczędność. Moja żona Patrycja doskonale znała się na liczeniu wydatków. Szybko zauważyła, iż oszczędzimy ponad jedną trzecią na rachunku za ogrzewanie, gdy wybierzemy metodę związane z zastosowaniem promienników elektrycznych. Nie można też zapomnieć o samej instalacji tego typu urządzeń. W porównaniu do instalacji gazowej lub pieca na eko groszek, tutaj cały etap jest bardzo tani i nie tak czasochłonny. Zaledwie po okresie siedmiu dniu, możemy cieszyć się sprawnym ogrzewaniem! Moja ukochana Patrycja mówiła też, że cała pobierana energia jest przekształcana na ciepło. W związku z tym, nie trzeba się przejmować ekologią i niepotrzebnym spalaniem. Nie ukrywam też, że bardzo pociągają mnie kwestie bezpieczeństwa związane z takimi promiennikami.

Tutaj nie grozi nam żadna awaria mogąca przyczynić się do jakiejś tragedii. Całość jest w pełni bezpieczna. Stwierdziłem, że jest to szczególnie dla nas ważne. Niedawno Patrycja urodziła nasze pierwsze dziecko: małego Eryka. Bardzo kocham moją rodzinę i pragnę, by żyli w dobrych warunkach.