Okres wzmożonej pracy dla rolników jest również czasem, w którym szczególnie trzeba zadbać o swoje maszyny. Wszelkie usterki mogą bowiem skutkować dużymi stratami lub skomplikowaniem wykonywania naszych zadań. Musimy sobie zagwarantować najwyższą jakość działania naszych narzędzi, w tym również naszego ciągnika. O czym koniecznie musimy pamiętać przed wybraniem się na zbieranie plonów naszej pracy?

Z dobrym filtrem nasz ciągnik podziała dłużej

filtry do ciągników new hollandPrzede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę ze specyfiki pracy na roli. Wiąże się ona między innymi z kontaktem z dużą ilością pyłu. Polne drogi są o wiele bardziej wymagające dla naszego silnika niż asfalt i nie chodzi tu wcale o to, że jeździ się po nich ciężej – chodzi właśnie o poziom zanieczyszczeń, drobin, które mogą dostać się do silnika naszego pojazdu i narobić wielu szkód. W takiej sytuacji powinniśmy zadbać o to, by nasz silnik miał szanse dotrwać do końca plonów. Do tego potrzebujemy jednak znacznie skuteczniejszych środków niż zwykłe rozwiązania wykorzystywane w samochodach osobowych. Dobrym sposobem radzenia sobie z dużym zapyleniem są filtry do ciągników New Holland, które zostały przystosowane pod specyficzne warunki panujące na polu. Z nimi bardzo dobrze zadbamy o żywotność naszego pojazdu i będziemy mogli spokojnie wykonywać swoją pracę, nie przeznaczając niepotrzebnie naszych zysków na naprawy silnika. Jeżeli więc chcemy, żeby okres upraw minął nam bezproblemowo, skorzystajmy ze skutecznych filtrów.

Straty podczas plonów mogą być również związane z różnymi kosztami napraw. Ciągniki są niezwykle mocno przez nas eksploatowane w trakcie zbierania plonów i uprawiania ziemi, dlatego powinniśmy zadbać o to, by trudne warunki nie spowodowały żadnej usterki. Osiągniemy to bez problemu, wykorzystując jakościowe filtry.