W dobie stałego dostępu do Internetu większość z nas czerpie z niego pełnymi garściami, również w temacie urządzania wnętrz naszych kuchni, salonów, łazienek i sypialni. Dzisiaj skupimy się na pokojach dziecięcych, które dają duże pole do tworzenia niesamowitych, bajkowych aranżacji. Widząc w sieci ciekawe pomysły, chętnie wprowadzamy je w życie, także jeśli chodzi o coś tak prozaicznego, jak ściany.

Niesamowite ściany – trójwymiarowe panele w pokoju dziecka

panele ścienne 3d do pokoju dziecięcegoWydawałoby się, że nad ścianami nie trzeba się długo zastanawiać: farba, tapeta, może jakieś naklejki. Nic bardziej mylnego. Dzisiaj „zwykła” ściana jest całkowicie passe, a wbrew pozorom dzieci mają w tej kwestii bardzo dużo do powiedzenia. Na szczęście ciekawe rozwiązanie stanowią panele ścienne 3d do pokoju dziecięcego. Tego typu dekoracje to przede wszystkim możliwość aranżacji ścian na różne sposoby. Panele można układać w określone kształty, wyłożyć nimi jedynie wybrane powierzchnie lub ich części. Dużym zainteresowaniem cieszą się panele w kształcie plastrów miodu wykonane z gęstej pianki. Są one pokryte miękkim materiałem, dzięki czemu świetnie sprawdzą się, jako ocieplenie ściany przy łóżku naszego maluszka. Najmłodszym warto zainstalować panele w kontrastowych kolorach, np. imitujące klocki lego, dzięki czemu ich rozwój poznawczy będzie odpowiednio stymulowany. Młodzież z pewnością ucieszą gipsowe lub piankowe elementy wystroju o geometrycznych kształtach lub panele z motywami roślinnymi, czy też zwierzęcymi.

Obecnie w Internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów, które ułatwią zarówno znalezienie odpowiednich paneli 3d, jak i ich ułożenie. Panele ścienne to nie tylko fascynujący element dekoracyjny, ale również praktyczna ochrona ścian przed zabrudzeniami oraz chłodem.