Każdy wierzący i praktykujący chrześcijanin wie, jak ważne w rozwoju duchowości jest regularne czytanie Biblii. Odbywa się ono w kościołach podczas każdej Mszy świętej, kiedy to mamy okazję usłyszeć fragmenty Pisma świętego. Wielu wiernych praktykuje również czytanie Biblii w zaciszu domowym.

Wyjątkowa Biblia dla wiernych

biblia tysiącleciaZnaczenie Pisma świętego dla rozwoju chrześcijaństwa jest ogromne. Przede wszystkim to właśnie ta święta księga zawiera spisane losy narodu wybranego – Izraela, oraz opisuje historię wcielenia, przyjścia na świat Mesjasza, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. To bardzo ważne wydarzenia dla każdego chrześcijanina, który może z nich czerpać wiarę i nadzieję na zbawienie. W Polsce najpopularniejszym wydaniem Pisma Świętego jest tzw. Biblia Tysiąclecia, z której korzysta się również w kościołach. Czytania, które słyszymy, są zaczerpnięte właśnie z tej wersji Pisma Świętego. Jeśli chcielibyśmy mieć Biblię Tysiąclecia na swojej półce i sięgać do niej, by pogłębiać naszą wiarę, możemy poszukać jej w księgarniach katolickich lub w sklepach z dewocjonaliami. Z pewnością znajdziemy ją również, poszukując w internecie. Biblia Tysiąclecia jest obszernym wydaniem, przygotowanym w opactwie benedyktynów w Tyńcu. Uzyskała ona wiele pozytywnych opinii i jest określana jako zgodna z oryginalnym brzmieniem pism Starego i Nowego Testamentu. Dlatego właśnie jest tak popularna wśród osób duchownych i wiernych.

Czytanie Pisma Świętego jest wspaniałym sposobem na pogłębienie swej wiary oraz więzi ze Stwórcą. Bóg przemawia do nas właśnie przez Biblię, dlatego warto regularnie po nią sięgać. W Polsce najpopularniejsza jest Biblia Tysiąclecia, lubiana i chętnie czytana przez wiernych, którą możemy zakupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych.