Polska to kraj leżący w klimacie umiarkowanym. Takie położenie gwarantuje cztery pory roku. Mam piękne słoneczne lato, ale także mroźną, białą zimę. Taka sytuacja ma zarówno wady i zalety, a nam pozostaje się z tym zmierzyć.

Czy przenośne grzejniki to rozwiązanie na wrzesień?

grzejniki konwektoroweKońcówka września oznacza nadejście jesienni, a z tym wiążą się coraz krótsze i chłodniejsze dni. Na ulicach letnie sukienki zastępują cieple swetry i szaliki. A w domach rozpoczyna się sezon grzewczy. W domach jednorodzinnych rozpoczęcie sezonu jest uzależnione od indywidualnych preferencji rodziny. Niektórzy włączają ogrzewania już gry temperatura spadnie do 15⁰C, dla innych to nie problem i jeszcze długo pozostają bez ogrzewania. Sytuacja wygląda dużo gorzej w przypadku mieszkań w blokach. Tam sezon grzewczy rozpoczyna się w wcześniej ustalonym momencie, niezależnie od tego, czy wrzesień jest ciepły i słoneczny, czy zimny i deszczowy. Dlatego w mieszkaniach może utrzymywać się chłód. Dobrym rozwiązaniem tego problemu mogą być grzejniki konwektorowe. Małe grzejniki konwektorowe można przenosić i ustawić w dowolnym pomieszczeniu, ale najlepiej przy ścianie, gdzie wykorzystują naturalny ruch powietrza. Ciepło przekazują przez konwekcję, w porównaniu do normalnych grzejników. Szybko ogrzewają pomieszczenia, są idealne do małych pomieszczeń, a także takich, które muszą być ogrzewane przez krótki czas, na przykład gabinety lekarskie.

Sezon grzewczy w Polsce to zawsze problem. Pogoda jest nieprzewidywalna, a zimne mieszkanie sprzyja przeziębieniom. Na włączenie ogólnego ogrzewania w całym budynku nie mamy wpływu, ale warto zainwestować w grzejniki konwektorowe. Dzięki temu niezależnie od pogody na zewnątrz nasze mieszkanie będzie ciepłe i przytulne.

Wszystko o grzejnikach konwektorowych na: https://www.jaga.com.pl/

 

 

Kategorie: Dom i ogród