Żeby zażyć kąpieli perłowej, są trzy opcje, pójść do SPA, pójść na odnowę biologiczną na publicznym basenie albo kupić własne jacuzzi. Oto kilka informacji dla kupujących jacuzzi. Zanim pójdziemy do sklepu kupić urządzenie do wodnego masażu, przeczytajmy garść informacji na ten temat.

Jacuzzi w twoim domu

wanna z hydromasażemDobra wanna z hydromasażem przysporzy wielu przyjemnych chwil, dlatego pamiętajmy aby ją dobrze konserwować i używać. W obawie przed zatkaniem dysz złuszczonym naskórkiem, większość producentów zaleca wzięcie prysznica, przed właściwą kąpielą. Przynajmniej raz w miesiącu powinna się odbyć dezynfekcja wanny. Przy zakupie, spotkasz się z dwiema opcjami. Tańszą gdzie do dezynfekcji trzeba użyć specjalnego płynu i droższą, w której wanna sama pozbywa się grzybów i zarazków przez ozonowanie wody.  Podobnie jak w przypadku konserwacji, są dostępne warianty droższe i tańsze dotyczące sterowania funkcjami wanny. Wariant tańszy to sterowanie ręczne, wariant droższy to sterowanie automatyczne  inicjowane przez panel dotykowy. W droższym wariancie wanna sama dobierze odpowiednią temperaturę, moc i długość trwania masażu. Droższe wanny oferują cztery rodzaje masażu, powietrzny, wodny, wodno- powietrzny oraz ultradźwiękowy. Do każdej wanny można dokupić dodatki typu zagłówki, grzałki, oświetlenie wanny oraz pakiet tłumiący hałas generowany przez dysze. Ponieważ wanny z hydromasażem są naszpikowane urządzeniami elektrycznymi, niezwykle ważne jest, aby miał odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

W ogólnym odbiorze wanna z hydromasażem kojarzy się z luksusem. Jest wisienką na torcie każdego kto zdobył odpowiedni status finansowy. Prawda jest taka, że jest to narzędzie dla zapracowanych ludzi, którzy nie mają czasu pójść na zabieg SPA.