Dziewiarstwo ręczne przeżywa swój renesans. Nie dlatego, że jest potrzebne, jak jeszcze kilka dekad temu, gdy braki zaopatrzenia w sklepach zmuszały do bycia kreatywnym, ale dlatego, że to ciekawe hobby i sposób na stworzenie czegoś unikatowego, funkcjonalnego i ładnego. Popularnym materiałem w dziewiarstwie jest kordonek.

Czym charakteryzują się kordonki?

maxi kordonekKordonek produkuje się z silnie skręconej bawełny, rzadziej z jedwabiu. W sklepach dostępne są przede wszystkim produkty z bawełny zwykłej bądź merceryzowanej. Merceryzacja jest procesem, który zwiększa wytrzymałość nici i nadaje jej ładny połysk, co pozwala na tworzenie z takiego materiału jeszcze ciekawszych wyrobów. Kordonek z takiej bawełny cechuje gładkość, połysk, wytrzymałość (zależna też od grubości i skrętu nici) i dobre nasycenie koloru. Można go wykorzystać zarówno pracując z drutami, jak i na szydełku: nadaje się na serwety, firany, etui, ale także do wyrobu biżuterii i ozdób. Można z niego robić również odzież: letnie bluzki, sweterki, kapelusze i rzeczy dla dzieci, jak czapeczki. Większość producentów nici i włóczek z Polski i innych krajów ma w swojej ofercie właśnie kordonki. Polskie dziewiarki często sięgają po Maxi kordonek od Madame Tricote Paris. Tę nitkę wyróżnia gładkość, połysk i kolorystyka, ponieważ wśród dostępnych kordonków znaleźć można bardzo wiele ciekawych kolorów. Umożliwia to znalezienie najodpowiedniejszej do danego projektu barwy nici.

Poza kordonkiem Maxi dostępne w sklepach także inne produkty dla dziewiarek. Dzięki szerokiemu wyborowi i atrakcyjnym cenom robienie czegoś na drutach i szydełku jest stosunkowo niedrogim hobby, dającym ogromną satysfakcję i pozwalającym samodzielnie stworzyć odzież albo też dodatki dla domu. Wiele dziewiarek swoimi wyrobami obdarowuje przyjaciół i rodzinę.

Kategorie: Usługi