Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał o wariografie albo widział go w filmie w telewizji. Pewnie też zastanawiamy się w jaki sposób działa to urządzenie i czy faktycznie może dać satysfakcjonujące oraz pewne wyniki. W związku z tym warto zwrócić uwagę na liczne badania i testy wykonane z pomocą wykrywacza kłamstw.

Używanie wariografu w przypadku przestępstw

na czym polega badanie wariografemJeżeli kiedykolwiek słyszeliśmy o wariografie to pewnie zastanawiamy się nad skutecznością działania tego urządzenia, a także na czym polega badanie wariografem. Sprawa jest dosyć prosta w przypadku przeprowadzania badania, jednak później należy wyniki dogłębnie przeanalizować, aby porównać je do pytań oraz reakcji ciała odpytywanego. Badanie detektorem kłamstw polega na tym, iż sadza się oskarżonego na krześle przy odpowiedniej aparaturze mierzącej parametry takie jak ciśnienie krwi, puls czy zmianę temperatury ciał. Niekiedy odpytywany musi siedzieć na bosaka ze stopami ułożonymi na metalowej podkładce, która bada też temperaturę oraz potliwość. Pytający musi również zwracać uwagę na mimikę twarzy i ruchy ciała osoby pytanej. W trakcie przeprowadzania badania odpowiada się „tak” albo „nie” ewentualnie trzeba milczeć. Skuteczność tego badania nie jest potwierdzona w 100%, jednak może dodać ciekawe poszlaki w trakcie prowadzenia sprawy, gdyż ciało ludzkie nie powinno kłamać. To ciekawe urządzenie do wykrywania kłamstw.

Bardzo ciekawym urządzeniem jest wariograf, gdyż dzięki niemu możemy zauważyć wiele różnić w ciele człowieka w trakcie zadawania kluczowych pytań. Niegdyś uznawany był za bardzo ważny sprzęt dla organów ścigania, jednak dzisiaj służy prywatnym detektywom, gdyż wymaga wiele czasu poświęconego na same analizy po przeprowadzeniu badania kłamstw.

O działaniu wariografu więcej znaleźć można na: https://bez-klamstw.pl/

 

Kategorie: Usługi