Wystrój minimalistyczny króluje w ostatnich latach w większości domów. Dziś biały kolor nie jest kojarzony z pustką, a daje szerokie pole możliwości do łączenia go z innym materiałami i barwami. Nic więc dziwnego, że możemy spotkać niemal każdy element wystroju w tej właśnie barwie. Na szczególna uwagę zasługują białe posadzki, które zyskały ogromną liczbę zwolenników. 

Do jakich podłóg listwy w kolorze białym?

białe listwy podłogoweJeśli mowa o białych posadzkach, nie możemy zapomnieć o elementem, które ją dopełniają – listwach przypodłogowych. Oprócz podstawowych funkcji użytkowych jakie elementy te spełniają, ważny jest również aspekt dekoracyjny. Dzięki idealnemu dopasowaniu pod względem kolorystycznym białe połysk listwy podłogowe i posadzka tworzą spójna całość. Rozwiązanie to sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Doskonale wpasowuje się w sypialnie, salony czy nawet kuchnie. W przypadku łazienki pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności ze względu na panującą w tym pomieszczeniu wilgoć. Dziś mamy pełną dowolność nie tylko jeśli chodzi o kolory listew przypodłogowych, ale również ich szerokość. Na ogromnej popularności ostatnimi czasy zyskują szersze listwy. W niektórych przypadkach jest to nawet dwukrotna szerokość dotychczasowych modeli. Pamiętaj jednak, że biała podłoga to nie tylko stworzenie doskonałego wystroju. Z takim rozwiązaniem wiąże się również wiele obowiązków. Jak łatwo się domyślić, podłoga w takim kolorze wymaga znacznie częstszego mycia.

Podłogi w jasnych odcieniach to trend, który pojawił się w naszym kraju kilka lat temu i wydawać by się mogło, zadomowił się na stałe. Idealne dopasowanie podłogi i listew przypodłogowych niesie ze sobą spektakularne efekty. Jeśli jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości, powinny być one jak najszybciej rozwiane.