Kiedy robi się gorąco, każdy chłodzi się zimnymi napojami, bo jest to konieczne, aby się nie odwodnić. Wodę do picia możemy kupić niemalże w każdym sklepie, na stacji benzynowej, czy w automacie sprzedającym żywność i napoje.

Jakie napoje kupimy w maszynie vendingowej?

maszyna vendingowa z napojamiW każdym sklepie musimy czekać aż ekspedientka nam skasuje na kasie zakupy i przyjmie zapłatę. Czasem to trochę trwa, a szczególnie kiedy jest kolejka ludzi do kasy. Jeżeli chcemy drobne zakupy dokonać szybko i bez stania w kolejce, to automat vendingowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Maszyna vendingowa z napojami jest najczęściej spotykana na uczelniach, w urzędach państwowych, czy na stacjach kolejowych. Maszyny dzielą się na dwa rodzaje, jeden oferuje świeżo robioną kawę, herbatę, czy gorącą czekoladę, a w drugich możemy kupić napoje w puszkach i butelkach. W zależności od wymagań, maszyna może oferować tylko jeden rodzaj produktów, na przykłada same napoje w puszkach, albo mieszane, czyli różne napoje, które mogą być mieszane z żywnością. Ich wnętrze jest tak skonstruowane, aby można było je łatwo dopasować do oferowanego asortymentu. Najczęściej spotykamy automat sprężynowy, który po dokonaniu zapłaty, wrzuca wybrany produkt do specjalnej kieszeni znajdującej się w dolnej części maszyny. Za wybrane produkty możemy płacić gotówką, lub kartą płatniczą. Panel do wybierania, kupowania i płacenia, jest intuicyjnie skonstruowany, więc każda osoba sobie z nim poradzi. Zakup takiej maszyny nie jest tani, bo kosztuje ona nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Na szczęście niektóre firmy współpracujące z producentami maszyn vendingowych, umożliwiają wynajęcie jej na określony czas. Jest to dużo tańsze rozwiązanie, które często wybierają przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z maszynami.